Müşteri Sadakat Sistemi
Sadakat sistemi alışverişleri müşteriler açısından cazip hale getirip sürekliliğin sağlanmasını amaçlayan bir sistemedir. Sistemin çalışma şekli şu şekildedir. öncelikle başlangıçta önemli olan karta cazip avantajlar yüklemektir. Hediyeler, Para, indirim gibi avantajlar kartınızın sürekli aktif olamasını sağlayacaktır. ilk kayıt aşaması için müşteriden bütün bilgilerini almak amacı ile bilgi formu hazırlanır. kullanılacak kart sadece numaralı olarak yada baskı makinası kullanarak kart müşteri adına özelleştirilebilir. karta yüklenebilecek ve aynı zamanda size yeni müşteriler kazandıracak olan referans müşteri kampanyalar düzenlemektir. yani ( arkadaşını getir 25 extra puan kazan ve arkadaşının alışverişlerinden de puan kazan ) gibi uygulamalar sistemin cazibesini artıracaktır.

Kampanyalar
Puan kazanma şartları çok farklı şekillerde tanımlanabilir. Alışveriş tutarınının % 10 u , alınan ürün başına 10 puan, nakit alımlara + 4 puan,kredi kartlı alımlara +2 puan, Alışveriş tutarı 100 TL yi geçerse + 10 , X ürününden alınırsa 5 puan , İçecekler ürün grubuna %2 puan puan gibi farklı şekillerde puan kazandırılabilir. Referans kart puanı istenilen oranlarda ayarlanabilir.

Promosyon Yönetimi
Kampanyalara sınırsız promosyon kaydedilebilir. Her promosyonun maaliyeti ve puan değerleri kaydedilir. dağıtılmak üzere satınalınan hediyelerin girişleri sisteme girilir. ve teslim edildikçe promosyon stoğundan düşülecektir ve promosyon stoklarıda kontrol edilebilir.

Aktiviteler
Aktiviteler düzenlenerek puan kazandırılabilir yada harcatılabilir. örneğin bir mağaza düşünüldüğünde müşteri mağazaya geldiğinde +5 puan. yada tesis içinde düzenlenen bir aktiviteye katılımın bedeli -100 puan olabilir. Bu aktivitelere katılım yada devamsızlıklar ayrıca raporlanabilir.

Puan sistemi , Puankart sistemi, Parapuan sistemi, müşteri sadakat uygulamasi , loyality kart, CRM uygulamaları , Toplu SMS , Toplu mail